PROGRAM 2012Ethnosfera 2012 - plakat

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej edycji Ethnosfery. Podczas trzed dni odbędą się koncerty oraz szereg imprez towarzyszących. Zaproszeni artyści to:

Imprezy towarzyszące to:

 • Klub Podróżnika,
 • Spotkanie z książką,
 • wystawy,
 • warsztaty muzyczne i dziennikarskie
 • orazniespodzianka - fryzjer etniczny Mac Ali Turlej.

Zapraszamy!


Czeskie Centrum - http://warsaw.czechcentres.cz/

Więcej…
 

Imprezy towarzyszące

 • Klub Podróżnika,
 • Spotkanie z książką,
 • wystawy,
 • warsztaty muzyczne i dziennikarskie
 • oraz niespodzianka - fryzjer etniczny Mac Ali Turlej.
Więcej…
 

Agnieszka Skomorow, autor poniższego artykułu jest uczestnikiem Grupy Dziennikarskiej prowadzonej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Skierniewicach

CZYM JEST DLA MNIE MUZYKA

Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek muzyki. Czy jest to rock, pop, hip-hop, disco polo, czy muzyka poważna. Uważam, że każdy gatunek muzyki wnosi coś w naszą duszę i życie.

Przyznaję, że nie mam ulubionej muzyki, słucham wszystkiego po trochu. Nie wiem, czy to dobrze, wydaje mi się, że tak, bo uważam, że trzeba w życiu posłuchać wszystkiego i wybrać coś dla siebie.

Więcej…
 

Tania Naranjo

Więcej…
 

Kwartet Jorgi

Więcej…
 

Cruadalach

Więcej…
 

Marga Muzika

Więcej…
 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Skierniewicach

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski na koniec warsztatów dziennikarskich przyjmuje kolegów dziennikarzy ze Skierniewic w swoim gabinecie. Po powitaniach i prezentacji miało miejsce spotkanie redakcyjne.W ubiegłym roku w ramach programu Ethnosfera Wojciech Ossowski –redaktor Polskiego Radia prowadził warsztaty dziennikarskie dla młodych ludzi z Warsztatu Terapii Zajęciowej Skierniewicach. Spotkanie to zaowocowało artykułem w „Naszym Warsztacie", piśmie przez nich redagowanym. Tą liczną grupę przyjął Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

W jego gabinecie odbyło się robocze spotkanie redakcyjne. W tym roku odbędą się podobne warsztaty.

Więcej…
 

Nina Stiller

Charyzmatyczna artystka, obdarzona oryginalnym głosem i urodą pieśniarka, aktorka, tancerka, spiewająca w paru językach zydowskic, samodzielnie układa choreografię, pisze scenariusze i rezyseruje swoje występy obejmujące muzykę żydowską całego świata...

Czerpiąc z głębokich pokładów emocji, które z biegiem tysiącleci wytworzyła kultura żydowska, Nina Stiller daje im życie i ciało. Wybrany repertuar pieśni interpretowany przez artystkę zmysłowo i celnie, to śpiew u źródeł, ona użycza mu swojej inteligencji i głębi.

MAYN SHTETELE BELZ

 

Elisabeth Seitz

Więcej…
 

Silent Stream Of Godless Elegy

Więcej…
 

Novaia Usadba

Więcej…
 


 ---
 
 
© Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach, 2011